basliksiz-13854094656173c74705b1b

acunn.com : Serhat Ergin: Ticarette yükselen değer dijital pazarlama

https://www.acunn.com/haber/serhat-ergin-ticarette-yukselen-deger-dijital-pazarlama-1217193-haber

Sosyal medyada Priv Eroğlu olarak da bilinen girişimci Serhat Ergin, küçük yaşlarda başlayan ve daha sonraları bir tutkuya en son da bir mesleğe dönüşen fotoğrafçılığın yanı sıra sosyal medya yöneticiliği ve dijital pazarlama alanlarında da çalışmalarının bulunduğunu belirtti. Son bir buçuk yıllık zaman diliminde pandeminin de etkisi ile dijital pazarlamanın arttığını ifade eden Ergin, konuya ilişkin tespitlerini paylaştı.

Son birkaç yıllık zaman diliminde şirketlerin, daha etkin hizmetler sunabilmek amacı ile dijital pazarlama yeteneklerini artırdığını belirten Serhat Ergin, “Dijital pazarlamanın önemine inanan pek çok şirket, e-posta, sosyal medya ve farklı kanallar aracılığı ile dijital pazarlama kampanyaları tasarlama ve uygulama becerilerini geliştirdiler.” dedi.

Ticaretin artık büyük oranda internet üzerinden döndüğünün farkında olan ve bu konuda atılım gerçekleştiren şirketlerin, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve arama motoru pazarlaması (SEM) konularında uzmanlıklar geliştirdiklerini ifade eden Serhat Ergin, “Günümüzde artık pek çok şirket, web platformu ve yönetimini, dijital kanal yönetimini ayrıca diğer yeni birçok ticari disiplinleri benimsediler.” diyerek dijitale olan eğilimi ifade etti.

Yapılan birçok araştırmanın dijital pazarlamanın gelişimine dair bilgiler sunduğunu söyleyen Serhat Ergin, “Örneğin bu yılın başlarında Amerika ve Avrupa’da yer alan 100 şirket üzerinden gerçekleştirilen bir araştırmada daha beş yıl öncesine kadar bu şirketlerin çoğunluğunun pazarlama bütçelerinin %20’sinden fazlasını dijital pazarlamaya harcamadıklarını görmekteyiz. 2020 yılına gelindiğinde ise aynı şirketlerin pazarlama bütçelerinin çok daha fazlasını dijital pazarlamaya kaydırdıklarını görebilmekteyiz.” dedi.

Araştırma grubunda yer alan şirketlerin %20’lik bir bölümünün pazarlama bütçelerinin en az %50’sini dijital pazarlamaya ayırdıklarını da dile getiren Serhat Ergin, “Görünen o ki dijital pazarlamanın, pazarlama bütçelerindeki payı her geçen gün artarak devam edecektir.” Şeklindeki sözleri ile dijital pazarlamanın reelin önüne geçmekte olduğu tespitinde bulundu.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *